Πραγματική μάχη αποδείχθηκε ο αγώνας μεταξύ των ομάδων του Ολυμπιακού Ροδόπολης και του Εθνικού Σιδηροκάστρου. Οι δύο ιστορικές ομάδες του Ν.Σερρών έδειξαν την πραγματική τους αξία σε ένα παιχνίδι με πολύ πίεση ,πολύ πάθος και πολλές ανατροπές. Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 32′ ο Dimitrov Sh. (1 – 0) με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Οι φιλοξενούμενοι αρκετές φορές πίεσαν αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Στο δεύτερο μισό το σκορ διπλασιάζει στο 64′ (2 – 0) ο Θωμαίδης Στ. από τα πλάγια με σουτ. Στο 69′ ήρθε ο Τσιντσάρης να μειώσει σε 2 – 1 και την χαριστική βολή έδωσε ο Αιβατζίδης Ν. στο 91′ (2 – 2) και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Να σημειωθεί ότι το Σιδηρόκαστρο είχε στο 86′ δοκάρι με τον Σιάμη . Η παράταση ήταν μια παρένθεση ανούσια, αφού και οι δύο ομάδες δεν είχαν αντοχές. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στα πέναλτι (2 – 2) ,εκεί τα άστοχα χτυπήματα του Παπαδόπουλου Γ. και του Ζέλιου Δ. τελείωσαν το ταξίδι του κυπέλλου για την περίοδο 2016-17.Τελικό σκορ στα πέναλτι Ολυμπιακός Ροδόπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2 – 4 (2-2).

Δείτε τα γκολ της κανονικής διάρκειας του αγώνα, την διαδικασία των πέναλτι καθώς και όλα τα στιγμιότυπα του αγώνα στο επίσημο κανάλι του rodopolis.net σύντομα και στο επίσημο κανάλι του Ολυμπιακού Ροδόπολης. Κάντε κλικ στην παρακάτω εικόνα για να μεταφερθείτε στο κανάλι μας.