Στο παιχνίδι της 1ης αγωνιστικής της Α’ Κατηγορίας (Ανώτερη) της Ε.Π.Σ.Σερρών μεταξύ των ομάδων Κεσσάνη (Ηράκλεια) – Ολυμπιακός Ροδόπολης ,η «ανατροπή»  σκορ και συναισθημάτων ήταν ο πρώτος κυρίαρχος.Το σκορ άνοιξε ο Dimitrov Sh. στο 19′ λεπτό (0 – 1) και με αυτό έληξε το πρώτο μισό του παιχνιδιού. Με την έναρξη του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους και στο 47′ ο Πάνου Σ. κάνει το 1 – 1. Στο 58′ λεπτό ο Μεσιούρης Αθ. κάνει την ανατροπή του σκορ (2 – 1), ενώ στο 74′ ξαναχτυπά ο Πάνου Σ. και διευρύνει ακόμα ποιο πολύ το σκορ (3 – 1). Οι παίκτες του Ολυμπιακού Ροδόπολης έδειξαν ότι θέλουν το παιχνίδι και εκμεταλλεύτηκαν την αγωνιστική χαλάρωση του αντιπάλου και έτσι στο 76′ ο Θωμαίδης μείωσε το σκορ στο (3-2). Το χρυσό βαθμό της ισοπαλίας έφερε ο Ζέζιος Γ. στο 88′ ,γκολ που πάγωσε τους γηπεδούχους. Τελικό αποτέλεσμα Κεσσάνη – Ροδόπολη 3 – 3.